سوالات متداول

سامانه پیامک چیست؟
به سیستمی که به صورت تخصصی برای مدیریت، ارسال و دریافت پیام کوتاه طراحی شده و ابزارهای ایجاد، ارسال، دریافت و تحلیل پیام کوتاه را در اختیار کاربر قرار می دهد، پنل یا سامانه پیامک می گویند.
ثبت نام و استفاده از این سرویس چگونه میباشد ؟
شما فقط کافی است بر روی ثبت نام کلیک نمایید. پس از وارد کردن مشخصات خود، نام کاربری و کلمه عبور بر روی گوشی همراه شما ارسال میگردد. نام کاربری و کلمه عبور را در قسمت ورود به حساب کاربری وارد نمایید و از سامانه استفاده نمایید .
آیا برای استفاده از سامانه اس ام اس محور به نرم افزار یا سخت افزار خاصی نیاز است؟
خیر. این سرویس کاملا تحت وب بوده و نیاز به نصب هیچ نرم افزاری روی سیستم عامل ندارد ، تنها نیاز به اینترنت و یک مرورگر به روز شده ( فایرفاکس ، گوگل کروم و ... ) دارید.
تعرفه ارسال پیامک در وب سایت اس ام اس محور بر چه اساسی تعیین شده و این قیمت ها تا چه مدت اعتبار دارد ؟
این شرکت به عنوان نماینده اپراتور ارتباطات سیار در ایران و شرکت مخابرات اقدام به ارائه این سرویس ها به نرخ دولتی و مصوب نموده است و با توجه به اینکه قیمت ها از سوی ارتباطات سیار و شرکت مخابرات تعیین می گردد اعتبار قیمت ها تا زمانی می باشد که این قیمت ها از سوی این دو شرکت تغییر ننماید .
شماره اختصاصی چیست و تفاوت تعداد ارقام این شماره ها چیست؟
شماره اختصاصی شماره ای است که ارسال پیام ها از آن مقدور می باشد . در اس ام اس محوربرای بالا بردن امنیت کاربران داشتن شماره اختصاصی برای هر کاربر اجباری می باشد . همچنین ارقام شماره های اختصاصی از نظر کیفیت و نوع ارسال و یا دریافت هیچ تفاوتی با یکدیگر نمی نمایند و تنها دلیل تفاوت قیمت آنها کوتاه تر شدن شماره و زیبایی آنها می باشد.
چرا شماره اختصاصی در این سامانه اجباری می باشد ؟
اجباری بودن شماره اختصاصی برای هر کاربر باعث اعتبار سامانه و امنیت کاربران می باشد چرا که اگر کاربری در سامانه هایی که از شماره های اشتراکی، که یک شماره را جهت ارسال پیامک به چندین کاربر اختصاص می دهند ،پیامک غیر اخلاقی و یا خارج از قوانین جمهوری اسلامی ارسال نماید تمامی کاربران استفاده کننده از آن شماره متهم می باشند.
در صورت سفارش خط ، آیا هر سال می بايست نسبت به تمدید اقدام نمود و یا شماره دائمی است؟
قرارداد مخابرات برای ارائه شماره با تمامی اپراتور ها و شرکت ها به صورت سالیانه است، ولی از آنجایی که چند سال پیاپی، بابت شماره ها هزینه ای دریافت نشده برخی شرکت ها به اشتباه شماره ها را دائمی اعلام می کنند! در صورتی که مخابرات هزینه ای بابت شماره دریافت نماید کاربر نیز موظف است این هزینه را پرداخت کند در غیر اینصورت از کاربر نیز هیچ هزینه ای دریافت نخواهد شد.
آیا نیاز به مراجعه حضوری در اس ام اس محور وجود دارد؟
خیر. شما به راحتی و تنها از طریق اینترنت می توانید حساب کاربری خود را بسازید و از آن استفاده نمایید.
آیا شرکت شما امکان سفارش گیری از سازمان و شرکت ها جهت رفع نیاز آنها را دارد؟
بله. این شرکت در جهت بهبود سطح کیفی و استفاده هر چه بهتر مشترکین در صورت درخواست مشترک ،آمادگی سفارش گیری از سازمان و شرکت ها جهت رفع نیاز آنها را دارا می باشد.
اس ام اس محور در خصوص خدمات پس از فروش چه امکاناتی را برای مشترکین در نظر گرفته است ؟
با توجه به اینکه تمام امکانات این سایت بصورت آنلاین و خودکار می باشد ، مشترکین می توانند در هر ساعت از شبانه روز با واحد فروش و پشتیبانی آنلاین ارتباط برقرار کرده و مشکل و یا سئوال احتمالی خود را مطرح نماید ، کارشناسان ما در هرساعت از شبانه روزدر خدمت مشتریان محترم می باشند .
آیا ما در مدت زمان عضویت محدودیتی در تعداد ارسال داریم ؟
خیر ، در صورتیکه مشترک تعداد اعتبار پیامک خود را استفاده نماید ، می تواند در مدت زمان عضویت هر تعداد شارژ پیامک ( بر طبق جدول شارژ اعتبار پیامک ) که می خواهد خریداری و اقدام به ارسال نماید .
آیا برای خرید در سایت شما امکان پرداخت آنلاین وجود دارد؟
بله. گروه اس ام اس محور با ایجاد درگاه پرداخت بانک ملت در جهت دریافت وجه و تحویل آنلاین سرویس ها برای تمام مشترکینی که دارای رمز دوم خرید اینترنتی و کارت عابر بانک های آنها عضو شتاب باشند را پشتیبانی می کند.
در صورت پرداخت آنلاین خرید پنل کاربری و یا شارژ اعتبار چه مدت زمان طول می کشد تا سرویس مورد نظر فعال گردد ؟
در صورت پرداخت بصورت آنلاین بصورت اتوماتیک از سوی بانک پرداخت شما ثبت و در کمتر 1 ثانیه سرویس مورد نظر برای شما فعال می گردد .
آیا روش دیگری به غیر از پرداخت آنلاین نیز امکان پذیر می باشد؟
بله .این شرکت با دارا بودن شماره حساب در کلیه بانک های کشور انتخاب مشترک را جهت سهولت در پرداخت فراهم نموده است. برای این منظور شکا باید با واحد فروش هماهنگی نماییذ.
در صورت پرداخت دستی خرید پنل کاربری و یا شارژ اعتبار چه مدت زمان طول می کشد تا سرویس مورد نظر فعال گردد ؟
در صورت پرداخت بصورت دستی ( مراجعه به بانک ، کارت به کارت ، از طریق اینترنت بانک ) شما می توانید در ساعات اداری با واحد فروش تماس گرفته و یا با ایمیل کردن شماره فیش واریزی و یا شماره پیگیری و یا 4 رقم آخر شماره عابر بانکتان درقسمت تماس با ما، کمتر 1 دقیقه سرویس مورد نظر با تایید اپراتور های واحد فروش فعال می گردد .
در صورت فعال سازی پنل کاربری امکان لغو آن و استرداد وجه وجود دارد ؟
خیر ، به علت اینکه درصدی از هزینه فعال سازی پنل کاربری به حساب شرکت مخابرات واریز می گردد، امکان استرداد وجه وجود ندارد.
آیا شارژ اعتبار پیامک باقیمانده در پنل کاربری بعد از اتمام عضویت منقضی خواهد شد ؟
خیر ، اعتبار شارژ پیامک شما منقضی نخواهد شد و در صورتیکه پنل کاربری خود را تمدید نمایید می توانید از اعتبار شارژ باقیمانده خود در دوره قبلی عضویت خود استفاده نمایید .
آیا دریافت پیامک نیز هزینه دارد ؟
خیر. دریافت پیامک برای همه مشتریان رایگان است.
آیا در ارسال پیامک به اپراتورهای مختلف همانند تالیا یا ایرانسل و دیگر اپراتورها محدودیت دارم ؟
خیر.این سامانه با تمامی اپراتورها سازگار بوده و به تمامی اپراتورهای تلفن همراه کشور قادر به ارسال پیامک میباشید.
آیا ما در ارسال پیامک به دیگر اپراتور کشور ها ( ارسال به خارج از کشور ) محدودیتی داریم ؟
خیر ، شما در این سامانه قابلیت ارسال پیامک به کلیه کشورهای مجاز را دارا می باشید ، با این تفاوت که هزینه ارسال هر پیام به خارج از کشورمتفاوت می باشد .
آیا مشترک در ارسال پیامک از پنل کاربری در حجم بالا محدودیتی دارد؟
خیر . شما هیچگونه محدودیت حجمی برای ارسال اس ام اس ندارید.
آیا هزینه ارسال پیامک به شماره هایی که سرویس اس ام اس تبلیغاتی آنها از سوی مخابرات مسدود می باشد استرداد می شود ؟
بله ، در زمان ارسال شماره هایی که سرویس اس ام اس تبلیغاتی آنها مسدود می باشند چک گردیده و در گزارشات ارسالی مشترک تحویل نشده ثبت می گردند ، و شارژ اعتبار آن دسته از شماره ها به حساب مشترک برگشت داده می شود .
آیا استعلام آزاد بودن و خرید شماره اختصاصی در وب سایت و نرم افزار بصورت آنلاین امکان پذیر می باشد ؟
بله ، مشترکینی که دارای پنل کاربری می باشند می توانند با استفاده از منوی خرید شماره اختصاصی ، شماره مورد نظر را انتخاب و خریداری نمایند .
آیا دراس ام اس محور قادر به ثبت مخاطب و گروه بندی آنها هستم ؟
بله. شما قادر خواهید بود تا برای مخاطبان خود ابتدا یک گروه تعریف و سپس اطلاعات آنها را یا به صورت تکی و یا از طریق فایل وارد نمایید. همچنین دارای دفترچه تلفن و امکان جستجو در مخاطبان می باشید .
هر پیامک فارسی و انگلیسی دارای چند حروف و یا کاراکتر می باشد و اگر متن پیامک بیشتر از تعداد مجاز باشد پیام ارسال میگردد؟
هر پیام فارسی 70 کاراکتر می باشد و هر پیام انگلیسی 160 کارکتر می باشد . اگر تعداد حروف و یا کاراکترها از 70 در فارسی و 160 در انگلیسی بیشتر گردد پیام ارسال گریده و بر اساس تعداد کارکترهای اضافه شده محاسبه خواهد شد.
آیا از طریق اینترنت Dialup هم میتوان از این خدمات استفاده کرد ؟
بلی. این سامانه با اینترنت کم سرعت سازگاری کامل دارند و می توانید به راحتی از این خدمات استفاده نمایید. سرعت ارسال پیامک هیچ ارتباطی با سرعت اینترنت شما ندارد.
در ارسال به کد پستی چطور میتوانم کد پستی منطقه مورد نظرم را پیداکنم؟
در بخش ارسال به کد پستی نقشه کد پستی تهران موجود است ، همچنین از طریق سایت هایی مانند کتاب اول میتوانید کد پستی را جستجو نمایید.